Opinie na różne tematy związane z aranżacją wnętrz tel. 512 548 136 www.kuchnie-vena.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Ergonomiczna kuchnia- Aranżacje wnętrz Lublin

Kuchnia stanowi szczególne miejsce życia rodzinnego. Tu spotykają się wszyscy domownicy. Aranżacje wnętrz kuchni powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim ergonomiczne.

aranzacje wnetrz Lublin

Niestety, nie zawsze przestrzeń pozwala nam na bezproblemową aranżację. Mała powierzchnia jest właściwie standardem w naszej mieszkaniowej rzeczywistości. Ideałem jest, gdy możemy sobie pozwolić na otwarcie kuchni. Na połączenie jej z jadalnią lub salonem. Wtedy zyskujemy dodatkową przestrzeń optyczną. Dzięki temu zabiegowi dotychczas małe wnętrza nabiorą bardziej przestrzennego charakteru.
Niekiedy połączenie pomieszczeń pozwala na doświetlenie dotychczas ciemnej kuchni bez okna. Zabieg niesie korzyści dla projektu: światło dzienne w znaczący sposób kształtuje klimat wnętrza.
Pamiętajmy, że wrażenie przestronności stwarza puste wnętrze. Łatwo ulec wrażeniu, że wszystkie sprzęty i meble zmieszczą się bez żadnego wysiłku. Tymczasem tylko dokładny pomiar i rozplanowanie zabudowy mogą rozwiać wątpliwości.
Dobrze zaplanowana kuchnia powinna uwzględniać kolejność wykonywanych czynności podczas przygotowywania posiłków. W miarę możliwości należy zachować układ od lewej do prawej: lodówka – blat roboczy – zlewozmywak – płyta kuchenna. Ponadto ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania produktów, naczyń i drobnych elementów wyposażenia.
Głębokość mebli dolnych powinna być dostosowana do szerokości blatu i urządzeń kuchennych i wynosić 60 centymetrów. Szafki wiszące, których głębokość z reguły nie przekracza 30 centymetrów, należy umieszczać na wysokości około 50 – 60 centymetrów nad płaszczyzną blatu – w zależności od wzrostu użytkowników. Niższe zawieszenie uniemożliwia swobodne poruszanie się w płaszczyźnie roboczej, natomiast umieszczenie szafek za wysoko – utrudnia dostęp do wyższych półek.
Blat kuchenny to element najbardziej narażony na zniszczenie. Obecnie na rynku dostępny jest spory wybór specjalnie przystosowanych blatów z postformingu. Można też zastosować płyty z kamienia. Ale rozwiązanie takie jest dużo droższe.
Standardowa wysokość zabudowy dolnej wynosi 85 centymetrów. Związane jest to z wymiarami sprzętu AGD. Odejście od tego wymiaru jet wskazane, gdy domownicy mają wzrost powyżej przeciętnej.
Blat nie powinien być przedzielony wysoką zabudową, gdyż utrudnia to pełne wykorzystanie płaszczyzny roboczej. Radzę, by urządzenia takie jak piekarnik, chłodziarka, zmywarka nie sąsiadowały ze sobą bezpośrednio. Lepiej je oddzielić choćby wąskimi szafkami.

Aranżacje wnętrz Lublin „Vena”- projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Aranżacje wnętrz Lublin

wtorek, 06 kwietnia 2010, kuchnievena
Aranżacje Wnętrz Lublin Vena Projekty wnętrz, meble kuchenne, szafy http://www.kuchnie-vena.pl/ kuchnie lublin, projekty wnętrz, aranżacje wnętrz, szafy na wymiar

Polecane wpisy